O książce


Ameryka Południowa - śladami cudów natury to książka o mojej wyprawie do Argentyny, Chile, Peru, Boliwii i Brazylii - o ich najbardziej zachwycających miejscach, kulturze, historii, ludziach, oszałamiającej naturze i emocjach jakie potrafi wzbudzić. Dla wszystkich tych, którzy kochają podróże i fascynuje ich świat.

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie dźwięki wydaje lodowiec Perito Moreno w Argentynie?

Jak to jest dotykać czołem gwiazd na Pustyni Atakama w Chile?

Jak smakuje para wodna unosząca się nad Gardzielą Diabła w samym środku Wodospadów Iguazu w Brazylii?

Jak to jest usłyszeć ciszę totalną na granicy świata gdzieś na bezdrożach Patagonii?

I co znaczy utknąć pomiędzy niebem a ziemią na Salar de Uyuni w Boliwii?

Usiądź wygodnie i poczuj jak przemawia przyroda w najczystszej postaci, powalającej swoim ogromem, siłą i nieopisanym pięknem. Możesz być pewny, że po tej podróży, nic już nie będzie takie samo…

Fragment książki

Biorę głęboki oddech i próbuję objąć wzrokiem to, co widzą moje oczy, ale głowa zdaje się nie nadążać z rejestrowaniem przepływających uczuć i emocji. Widzę bezkres, którego nigdy wcześniej nie doświadczyłam. Z każdej strony otaczają mnie kilometry błyszczącego lodu, które leżą tu od 8 tys. lat. Czas, który trudno sobie nawet zwizualizować. Czego świadkiem była przyroda przez cały ten okres? Jak mało wiemy i jak mało jesteśmy w stanie zrozumieć. Czuję przepełniający mnie zachwyt, a jednocześnie pokorę (…)

Jestem tylko niewielkim punkcikiem, który dostąpił zaszczytu zobaczenia czegoś większego od siebie, czegoś czego nie rozumie i na co jego ciało nie jest przygotowane. Tu pojawia się ta granica, którą stawia nam przyroda. Możemy być tylko jej widzem, niemym obserwatorem, nie ma tu mowy o równości.O autorce

Bycie w drodze to nie tylko moja pasja, ale też sposób na życie. Na moim blogu Travel and Keep dzielę się moimi doświadczeniami i historiami z podróży oraz aktywnego stylu życia.

Odwiedziłam ponad 70 krajów na 6 kontynentach. Z zawodu jest psychologiem społecznym. Fascynuje mnie ludzkie zachowanie osadzone w różnych kulturach i to właśnie badania międzykulturowe były jednym z powodów moich podróży. Studiowałam i pracowałam naukowo m.in. w Korei Południowej, Japonii, Australii, Stanach Zjednoczonych i Włoszech.

Wierzę w to, że podróżowanie jest najlepszym sposobem, żeby poznać siebie i innych ludzi, a także nauczyć się, że istnieje więcej niż jeden model na życie.

Ameryka Południowa – śladami cudów natury jest moją pierwszą książką podróżniczą.


Masz pytanie lub refleksję, którą chcesz się podzielić?

Napisz do mnie: contact@travelandkeepfit.comPatroni wyprawy do Ameryki Południowej - Śladami Cudów Natury