close

Witaj! Mam na imię Alex.

Dziękuję, że odwiedziłeś moja stronę. Cieszę się, że tu jesteś :)
Ten blog jest miejscem, w którym opisuję moje dwie największe pasje: podróżowanie i zdrowy styl życia.
Urodziłam się w Polsce, ale od wielu lat jestem w nieustającej podróży dookoła świata.

SKĄD WZIĄŁ SIĘ POMYSŁ NA PODRÓŻOWANIE?

Podróżowanie stanowiło ważną cześć mojego życia odkąd byłam dzieckiem, a odwiedzanie nowych miejsc wydawało mi się czymś zupełnie naturalnym. Przez te wszystkie lata przybierało jednak różne formy. Był czas na rodzinne wyjazdy, obozy językowe za granicą, podróżowanie solo, a także studiowanie i pracowanie w różnych krajach. Do tej pory odwiedziłam 6 kontynentów i ponad 70 krajów, ale wciąż liczę :) (zajrzyj do mojej zakładki odwiedzonych miejsc tutaj).

2015-12-13-131957

Z wykształcenia jestem psychologiem społecznym i obecnie piszę pracę doktorską z tej dziedziny.
Od dziecka kochałam naukę i była to jedna z tych rzeczy, w których widziałam siebie w dorosłym życiu. Chciałam obserwować, rozumieć więcej i wiedzieć z czego wynika ludzkie zachowanie. Od paru lat prowadzę badania międzykulturowe i był to jeden z powodów moich podróży (rzuć okiem na zakładkę Psychologia).

W czasie studiów wzięłam udział w wymianie studenckiej w Korei Południowej (na Konkuk University w Seulu) oraz we Włoszech (na Universita degli Studi di Firenze we Florencji). Te wyjazdy były dla mnie niesamowitym wyzwaniem i przygodą, a także zainspirowały mnie do kolejnych podróży. Zrozumiałam, że studiowanie i pracowanie za granicą jest wspaniałym sposobem na poznawanie świata  (jeśli też zastanawiasz się nad studiowaniem za granicą, poczytaj o moich sposobach, aby to zorganizować tutaj).

Dlatego zdecydowałam, że chcę więcej :)

Szukałam kolejnych możliwości jak rozwijać się naukowo, ale też dalej podróżować. Udało mi się otrzymać stypendia badawcze na kontynuowanie moich badań w Japonii (Osaka University), Stanach Zjednoczonych (College William&Mary w Williamsburgu) i Australii (Macquarie University w Sydney). W międzyczasie wzięłam udział w wielu konferencjach i projektach m.in. w RPA, Kalifornii czy Europie.

Przez ostatnie lata miałam szansę żyć, studiować i pracować przez dłuższy okres czasu m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Japonii, Korei Południowej, Tajlandii, Włoszech i Hiszpanii.

Jeśli zastanawiasz się, jak udało mi się zdobyć pieniądze na te wszystkie podróże, zajrzyj tutaj.

Niezależnie od tego, czy moje wyjazdy były weekendowym wypadem czy życiem na końcu globu przez ponad rok, zawsze łączyła je jedna rzecz: poczucie, że moje życie to nieustająca podróż i tylko wtedy, gdy ją kontynuuję, czuję że żyję.

Moja rodzina i przyjaciele już zdążyli pogodzić się z faktem, że ciągle gdzieś jestem i nie potrafię usiedzieć w jednym miejscu przez dłuższy czas.

Nie postrzegam moich podróży jako wakacji czy oderwania się od rzeczywistości, ale jako styl życia w różnych miejscach na ziemi.

Wierzę w to, że podróżowanie jest najlepszym sposobem, żeby poznać siebie i innych ludzi, a także nauczyć się, że istnieje więcej niż jeden model na życie.

JAK SKOŃCZYŁAM JAKO FIT PODRÓŻNIK?

Bycie w ciągłej podróży nie zmieniło tego, że mam bzika na punkcie sportu i zdrowego odżywiania :) Aktywność fizyczna towarzyszyła mi od dzieciństwa. W wieku 5 lat zaczęłam swoją przygodę z tańcem.

Bez-nazwy-3

Przez 18 lat byłam członkinią różnych zespołów i grup tanecznych. Zaczynałam od polskich tańców ludowych, później przerzuciłam się na klimaty latynoskie, czyli salsę i sambę brazylijską.

KOLAZ1

Kiedy wyjechałam na studia za granicę, nie miałam już możliwości brania udziału w treningach tanecznych i zaczęłam rozglądać się za inną formą ruchu. Wtedy odkryłam swoją pasję do treningu siłowego, crossfitu i biegania (zwłaszcza bieganie w nowych, egzotycznych miejscach jest moim hobby :) ).

2015-12-13-134506-5

Podczas swoich podróży zawsze szukam nowych aktywności i wyzwań np. Muay Thai w Tajlandiijazda konna po górach w Nowej Zelandii czy trekking na lodowiec Perito Moreno w Argentynie. Wszystkiego co jest ekscytujące i pozwala mi bliżej poznać daną kulturę i być bliżej natury.

Często słyszę, że bycie fit nie idzie w parze z podróżowaniem i że nie da się tego pogodzić. Kiedy zaczynałam to robić, nie wiedziałam, że się “nie da”, więc po prostu to robiłam. I wiesz co? Udało mi się :)

kol

Ludzie pytają mnie jak znajduję czas, miejsce i motywację do ćwiczeń i jak zdrowo odżywiam się w podróży nie rezygnując przy tym z lokalnej kuchni. Sekret polega w dokonywaniu mądrych wyborów.

Jestem w drodze od paru lat i nie dbanie o siebie przez tak długi czas nie wchodziło w grę. Dlatego zdecydowałam się nie rezygnować ani z podróży ani ze zdrowego stylu życia i po prostu połączyć je w jedno.

Na tym blogu dzielę się moimi obserwacjami i wrażeniami na temat miejsc w których byłam (sprawdź tutaj), a także radami jak utrzymać zdrowy tryb życia w podróży (kliknij tutaj i tutaj). Chciałabym pokazać Ci, że w życiu nie musimy z niczego rezygnować, a podróżowanie nie jest przeszkodą w realizacji innych pasji.

2015-10-25-130829

Zapraszam Cię zatem, abyś dołączył do mojego świata, gdzie podróżowanie i aktywny tryb życia przenikają się i wspierają każdego dnia :) (zainspiruj się tutaj)

Jeśli zastanawiasz się nad wspólnym projektem, zapraszam do zakładki Współpraca (kliknij tutaj).

TRAVEL AND KEEP FIT!