close
Stany ZjednoczoneVideo

Moja pierwsza lekcja latania – pilotowałam awionetkę nad Miami!

Nie wiem, czy Wy też tak mieliście, że zawsze marzyło Wam się latanie. To jest trochę takie marzenie z dzieciństwa, żeby latać samolotami i być pilotem. Okazuje się, że obecnie jest to bardziej osiągalne, niż kiedykolwiek.

Podczas pobytu w Miami, odkryłam szkołę lotów – Icaro Learn 2 Fly, w której można odbyć lekcję lotu awionetką. Ta niewielka rodzinna firma z 40-letnim doświadczeniem w lotnictwie, została założona przez dwóch braci z Ekwadoru, którzy postanowili szerzyć swoją wiedzę tu na miejscu w Miami.

Pierwsza lekcja latania trwa około 1,5 godziny, podczas której doświadczony pilot uczy krok po kroku jak wygląda wnętrze samolotu, jak go nawigować, jak nim wystartować, lecieć, a na końcu wylądować. Ta pierwsza lekcja wlicza się już do pełnego kursu na pilota, który chciałabym zrobić.

Wszystkiego uczy się w praktyce, siedząc w samolocie  i latając nad najpiękniejszymi zakątkami Miami, co tylko potęguje wrażenia – wierzcie mi widok wieżowców i South Beach z lotu ptaka jest po prostu powalający.

Zamiast o tym pisać, chcę Wam to po prostu pokazać, żebyście trochę bardziej mogli poczuć emocje, jakie towarzyszą temu doświadczeniu. A to jedno z takich, które dosłownie i w przenośni zmienia perspektywę :)

Poniżej wrzucam filmik z mojego pierwszego lotu – dajcie koniecznie znać, co sądzicie! :)

12 komentarzy

  1. Aniu jak mi miło hehe <3 Kobieta rakieta - bardzo mi się to podoba :) dzięki wielkie i ściskam! :)

 1. Ola Twoje działania za każdym razem mnie pozytywnie zaskakują. Nigdy nie wiem co nowego wymyślisz i zawsze jak to zrobisz to opada mi szczęka. Kibicuje Twojej sile, kreatywności i odwadze. Jesteś prawdziwą inspiracją! Pozdrawiam serdecznie!

  1. Ewo co za wspaniałe słowa! Bardzo Ci dziękuję za wsparcie <3 Staram się żyć wykorzystując maksymalnie możliwości wokół mnie i nie tracić ani chwili :) Ściskam!

 2. Super że zaczęłaś skręcać filmiki, Czekam na więcej bo dobrze się to ogląda :) pozdrówki

  1. Dzięki serdeczne Adamie :) Uczę się, bo czasami tylko filmem można przekazać emocje :) Pozdrawiam również!

 3. Zajebiste! Jesienią wybieram się na Florydę an rodzinne wakacje i własnie dopisałam to miejsce do listy rzeczy do zrobienia. Dzięki za inspirację!

  1. Przyjemność po mojej stronie :) Uwielbiam znajdować dla Was takie wyzwania i przygody :) Tą polecam z całego serca – naprawdę rewelacyjne przeżycie :)

 4. Rewelacja! Latanie zawsze było moim marzeniem, ale kiedyś nie było takich możliwości. Nagle ten świat jest coraz bardziej dostępny. Super, że umiesz to wykorzystać i ciągle robisz coś nowego. Aż dzięki temu zaczęłam przeszukiwać Internet w poszukiwaniu takich kursów w Polsce :DDD

  1. Cieszę się bardzo, że to Cię zainspirowało :) Jest tyle niesamowitych rzeczy do spróbowania, przeżycia i odkrycia :) Warto po nie sięgać, bo wiele z nich jets dla nas dostępnych, a życie ta szybko przemija, żeby odkładać je na potem :)

  1. Dziękuję Kasiu :) To nie wymaga aż takiej odwagi, jak skok ze spadochronem, ale i tak można liczyć na adrenalinę :)))

Napisz komentarz

twelve + 8 =